Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • tri očkovania naraz

    Dobrý deň,
    môjho trojmesačného syna zaočkovali naraz na DiTePer, Prevenar 13,Rotavir

    Je to normálne takto naraz očkovať troma vakcinami? Pritom s očkovaním na TBC mal problém, hnisalo mu to a museli sme chodiť na čistenie.

    ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to priemraný spôsob očkovania, vakcíny sú šetrné a antigénov v nich je niekľkoo násobne menej ako keď sa pred rokmi očkovalo "len" diteper/ teda čierny kašeľ, záškrt a tetanus/, súvisí to s vývojom nových vakcín, ktoré sú oveľa kvalitnejšie.