Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • infanrix polio - oprava

    Prepacte za omyl, dcera bola samozrejme ockovana Infanrix polio , ale jej reakcia bola velmi, velmi zla, horucka 39,2 , nezaberali antipyretika, zabaly a zaujimave je, ze ked som volala na pohotovost, povedli mi, ze v ten vecer som uz desiata matka, ktora tam vola a jej dieta ma taketo komplikacie po ockovani Infanrix polio. Preto som presvedcena, ze tato vakcina nie je v poriadku.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Prosím Vás požiadajte svoju lekárku, aby toto hlásila na Štátny ústav pre kontrolu liečiv ako nežiadúci účinok po očkovaní a mali by tak urobiť aj v ten deň očkované iné deti. Mohli by ste mi napísať v ktorom meste a kedy to bolo? Naozaj to nie je bežná reakcia a pravdepodobne došlo k nejakej väzbe buď na virozu v kolektíve detí alebo inú súvislosť, ktorú je treba zistiť.