Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • povinne ockovanie v 3 roku zivota

    Dobry den
    Mam syna ,ktory ma 3 roky a 4 mesiace a podla ockovacieho kalendara by mal byt povinne ockovany okolo 3 roka zivota .Ked som sa informovala u obvodnej pediatricky tak my oznamila,ze niesu dostupne ockovacie latky,tym padom my oznamila ze nepotreuje to ockovanie.Chcela by som sa opytat aky mate nazor na to,a ze ci to nieje nebezpecne ze nedostane tu ockovaciu latku.A dalsie povinne ockovanie je az vo veku 6 rokov.Mohla by ste my napisat a poradit co mam robit,lebo pravdu povediac mam obavy.Dakujem velmi pekne za Vasu odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Každoročne sa uverejní a je platný aktuálny očkovací kalendár. je daný epidemiologickou situáciou, imunologickyými prehľadmi, vedomosťami o pretrvávaní protiátok v čase pri jednotlivých očkovaniach a v neposlednom rade aj finančnou situáciou, resp možnosťami poisťovní. V roku 2009 sa vypustilo očkovanie trojročných detí, / bude platné aj v budúcnosti, pretože sa ukázalo ako nepotrebné/, teda detí narodených v roku 2006. Očkovanie sa presúva do veku päť rokov, teda budú očkované v roku 2011. Tieto det nie sú ohroezené ochorením na ochorenia, ktorých očkovania sa to týka, teda záškrt, čierny kašeľ, tetanus a detská obrna.