Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Infarix hexa

    Dobry den, pani doktorka, dakujem za odpoved ohladom infarix hexa CR vs. SR. Este mam dotaz ohladom nacasovania, ak by som chcela dat tu stvrtu davku. Problem je, ze dcera bola teraz na prevenare, o 2 mesiace (koniec oktobra) by mala ist na priorix a v polovici novembra dovrsi 18 mesiacov. Pokial viem, aj priorix aj 4.davka infarix hexa by sa mala dat najneskor do 18 mesiacov. Da sa to nejako skombinovat, aby sme to stihli? Ake musia byt odstupy medzi prevenarom, priorixom a infarix hexa? Dakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Absolvujte Priorix tak, ako máte naplánované , ale keďže už dovŕšila 15 mesiacov, môžete absolvovať Priorix aj skôr, najmenej dva týždne po Prevenare. Po Priorixe je najbližšie očkovanie možné po jednom mesiaci, lepšie 6 týždňov. Termín 18 mesiacov pre štvrtý Infanrix Hexa je odporučený, prekročenie do štyroch týždňov je možné. Takže podľa týchto informácií spolu s očkujúcim lekárom naplánujte úspešné zavŕšenie základného očkovania.