Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • reakcia po varilixe

    Dobry den, chcela by som sa opytat, aka byva reakcia po ockovani varilixom? Nastupuje tiez az po 8dnoch, alebo hned? Kedy je najvhodnejsie dat dieta preockovat varilixom po priorix tetra? Este sa chcem opytat, po akom case sa ockuje treti prevenar? Dcerka bola zaockovana v 9{nov} a 11 mesiacoch{januar}. Dakujem a prajem pekny den.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Prevenarom by mala byť zaočkovaná šesť mesiacov po druhej dávke, aby sa dodržala odporučená schéma 2+1.
    Reakcia na očkovanie nastupuje skôr než po ôsmich dňoch. Varilrixom je možné preočkovať po priorixe tetra za 6 týždňov až 6 mesiacov, nikdy nie skôr ako o 4 týždne.