Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hepatitída B

    Bola som proti nej očkovaná ako malá, teraz mám 18 rokov.
    Môj priateľ sa lieči akurát proti tejto chorobe a ja by som sa chcela opýtať koľko má očkovanie účinnosť a či je možnosť nakazenia sa.
    Výsledky moču a pečeňové testy mám dobré.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak ste boli komletne očkovaná / preverte si to, sú to tri dávky v odstupe mesiac a päť mesiacov medzi prvou a druhou a druhou a treťou/, mali by ste byť chránená proti tomuto ochoreniu dlhodobo, určite viac ako 15 rokov. Ale očkovanie musí byť naozaj kopletné.