Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • krv vstolici

    , Autor: katka1826

    Dobry den,pani doktorka, mam 3-ročného syna. V stolici som si vsimla krv,nie vela, na papieri krv nebola. Bol chory 2 tyzdne,bral antibiotika summamed, potom biseptol a sirup trifed. Moze to s tym suvisiet? Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak mal riedku stolicu opakovane, výnimočne môže v niektorej porcii byť krvavé vlákienko zo sliznice zažívacieho traktu. nemalo by sa to opakovať. Ak má stolicu tvrdú, môže dôjsť k natrhnutiu v oblasti ritky a potom je na stolici v podstate čerstvá krv, niekedy aj po utretí na papiery. v takom pr=ade dieťa udáva aj bolesti pri vyprázdňovaní, pretočasto kakanie odkladá a dôsledkom je zápacha. Sledujte to ďalej, ak by krv v stolici opakovala, je potrebné vyšetrenie u vášho lekára.