Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nechce sa jej?

    , Autor: kanti

    Dobrý deň,
    moja dcérka má rok a jeden mesiac, no príde mi strašne "lenivá." Neštverá sa na gauč, nevlezie pod postieľku či pod lavicu, keď jej tam náhodou zaletí hračka, plače a ukazuje na ňu dovtedy, kým jej ju niekto nepodá. Márne sa ju snažím naučiť zliezať z postele, len keď ju nastavím zadočkom dole, tak zlezie. Sama sa "nastaviť" nevie. Je to jej lenivosť alebo má na tieto motorické zručnosti ešte čas? Ja myslím, že vyše ročné dieťa má už tieto veci zvládať. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    je pravda, že dieťa okolo roka tieot zručnosti zvláda. je však iste sledovaná lekárom v poradni, ak by psychomotorický vývoj nepostupoval ako je potrebné, iste by to lekár riešil. V každom prípade sledujte vývoj, mala by liezť, posadiť sa , postaviť sa, hrať sa jednoduché hry, reagovať na meno a podobné dovednosti, ktoré pri kontrole vždy vyšetreujem. Ak máte pochybnosti, konzultujte lekára. Veľmi záleží aj na tom, aké bolo tehotenstvo a pôrod.