Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hrčka na hlave

    , Autor: kapka

    Dobrý deň,
    mojej 14 mesačnej dcére som našla vzadu na hlave tvrdú hrčku s priemerom 1 cm. Hrčka sa nepohybuje.
    Boli sme u našej pediatričky, tá nás poslala na ušné (lebo jej vytekal v minulosti z ušiek maz), ale tam nám povedali, že má všetko v poriadku, ani nemá žiadny zápal.
    Zajtra ideme na krv na hematológiu. Myslíte si, že stačí také vyšetrenie? Nemáme sa dožadovať aj nejakého iného vyšetrenia? Lebo mám obavy, aby to nebolo niečo vážne. Nechcem nič zanedbať.
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    je ťaqžké to takto zhdonotiť, lebo sa nedá určiť , čo to je. Podstatné je, či to tam nemá od narodenia alebo to nie je takáto konfigurácia hlavičky. Ja v takýchto prípadoch odosielam dieťa aj na konzultáciu ku chirurgovi.