Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hemoroidy u 2.5rocneho?

    Pani doktorka, moj 2.5 syn mal uz treti den po sebe trosku krvi na toaletnom papieri a v okoli konecnika (velmi male mnozstvo). Mame v rodine hemoroidy, na oboch stranach, dokonca manzel ich mal uz ako dieta. Neviem, co robit (byvame v zahranici, je tu iny system). Dat syna okamzite vysetrit? Pockat? Syn je inak spokojny, pri kakani neplace ani pri utierani. Prave prekonal nejaku virozu (asi piatu chorobu, ta bola rozsirena v skolke, al s tym to asi nesuvisi). Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Prvou príčinou je trhlinka na ritke, ktorá môže byť spôsobená objemnou alebo tvrdou stolicou. Pozrite sa na ritku, či tam vidíte také trhlinky, ak áno je potrebné zmäkčiť stolicu, aby sa ritka zahojila. Ak by sa krv v stolici opakovala a dieťa trhlinku nemá, alebo je zahojená, je potrebné konzultoať lekára.