Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Chcela by som poradit

    , Autor: erika-111

    Dobry večer pani doktorka.Mam 2,5 ročneho syna a blaboce so svojou rečou,ale všetkemu rozumie čo mu povieme.Len nechce rozpravat.Chodime aj na rečove ale nevidim žiadnu zmenu.A preto mam strach či sa to niekedy nauči.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je potrebné zhodnotiť ako sa správa aj okrem rečových prejavov, či je priateľkský, hrá sa rád medzi deťmi. Reč by sa v tomto veku mal intenzívne vyvíjať, týždenne niekolko nových slov. Odporúčam konzultáciu u detského psychol=oga, evntuálne logopéda. Tiež je dobré sa prepýtať u rodičov rodičov, ako začali rozprávať rodičia dieťaťa.