Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Oilatum krem

    Dobry den,
    som v 16 tyzdni tehotenstva a az teraz som zistila, ze Oilatum Cream 150g, ktory uz dlhsie pouzivam by som nemala pouzivat pocas tehotenstva. Pravdu povediac, nenasla som na krabicke nic co by ma upozornovalo, ze to nesmiem brat, ale teraz som nasla na internete, kde upozornuju ze sa nedoporuca tento krem pouzivat pocas tehotenstva. Mam dermatitidu a nic mi nepomaha az na tento krem. Teraz sa bojim o dietatko, chcela by som vediet ake nasledky to moze mat pre dieta. Vopred Vam dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    myslím si, že to nemôže mať pre dieťa žiadne následky. Faktom je, že na tehotných sa nerobia skúšania liekov, tak sa niektoré firmy z optrnosti snažia napísať, aby tehotné ich lieky neužívali. podľa zloženia nie je v totmto kréme žiaden teratogénny liek. Neobávajte sa. Najlepšie ak sa poradíte so svojim gynekologom, či odporúča liek v tehotenstve užívať.