Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • papane

    , Autor: katovajasmina

    moja mala ma 6mesiacov nechce pit cez den nutrilion1 papa kasicku detsku vizivu detske piskoty ale vecer tak pol noci pije nutrilion chcela bi som sa spitat ci je to dobre mozem jej davat uz papat vsetko aj vimenit mlieko vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa má veľmi nesprávnu stravu! Ráno by malo dostať mlieko, je jedno koľko vypije, ale malo by sa mu ponúknuť. Nie je vhodné mlieka meniť, ale ak odmieta nutrilon, skúste napríklad francúzske mlieko. Na desiatu má dostať ovcnú kašu alebo ovocnú presnídávku, nie z červeného ovocia. Na obed má dostať mäsosozelninový príkrm, odpoludnia mlieko a večer mliečnu kašu. Môžete to aj vymeniť, odpoludnia mliečnu kašu a večer mlieko. Obedný príkrm treba variť len pre dieťa, nesolí sa. Piškóty nie je potrebné dávať, ak tak len bábätkovské bez vajca.