Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odkedy detský sedačku na bicykel?

    , Autor: kanti

    Dobrý deň pani doktorka,
    neviem, či je toto tá správna otázka na vašu osobu, ale naozaj neviem, kto by mi vedel na ňu fundovane odpovedať. Moja dcérka má 13 mesiacov a keďže s manželom radi bicyklujeme, chceli by sme výlety absolvovať aj s ňou. Odkedy ju môžem dávať do detského sedáka na bicykel, ktorý je vpredu? Mám pocit, akoby sa tam ešte nevedela držať pevne a pri brzdení sa preklopí dopredu.
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Takmer ste si dali odpoveď sama.Zákon zotrvačnosti platí aj pri ceste byciklom. Takže, ke´d ju budete mať pevne pripútanú , asi ako v autosedačke a nemôže sa pri brzdení preklopiť dopredu, môžete po vyhradených cyklistických trasách za vhodného počasia jazdiť aj s dieťatkom. dieťa má mať aj v takomto prípade na bycikli prilbu.