Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • smradľavé nohy

    Dobrý deň,
    nie som síce mamička, som tatko, ale tiež mám problém týkajúci sa dieťaťa.
    Mám 2-ročného syna a v poslednej dobe mu strašne smrdia nohy. je to taký dusivý zápach po cesnaku, čo je zaujímavé, lebo vzhľadom na moju alergiu naň, v našej domácnosti sa cesnak ani nepoužíva, ani nevyskytuje. Mladý je doma s mamkou, takže sa mimo domova nestravuje. Hygiena je dodržaná, umývame mu nohy viackrát denne (aj medzi prstami). Pokožka nôh je zdravá, bez sfarbení, opuchov, stvrdnutí atď. Ponožky strieda - niekedy aj 3-4 za deň.

    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Smrad je vždy spôsobený prítomnnosťou a činnosťou baktérie a potu.. Baktérie sú všade okolo nás, na nás aj v nás. Odporúčam po umytí nožiek / aj viackrát denne/ natrieť nožku prípravkom excipial deo forte, nohy sa budú menej potiť.