Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 6.choroba?

    , Autor: lubinkas

    Dobry den, pani doktorka.

    Prosim vas, 6,5 mesacna dcera mala dva dni vysoke teploty - neustale 38 - 39 stupnov. Dnes, na treti den jej koneccne trosku klesli, ale az v druhej polke dna. Detska lekarka nam pred vikendom robila testy ako moc, CRP, pozrela hrdielko, aj to ci nam nahodou nejdu zubky (zatial nemame ziaden) a vsetko bolo v poriadku, vysledky negativne. Povedala, ze to vyzera na 6.tu chorobu a ze ked klesnu teploty, by sa mi mala mala vysypat a tym choroba konci. Vecer mala uz len zvysenu teplotku a vysypana zatial vobec nie je. Co ma vsak znepokojuje je, ze rano a vecer mi po dojceni vrackala a pocas dna mala asi 5 krat riedku stolicu (zltu), ale pomerne vela. Je stale dojcena a vecer dostava kasu. Snazim sa ju castejsie prikladat a davat jej aj vodicku, aby nenastala nehydratacia. Rada by som sa vsak spytala, ci moze ist aj o ine ochorenie (napr. rotavirus?) a v pripade ak do pondelka teploty nahodou zmiznu, ci je potrebne opat navstivit pediatra. Dnes sa jej aj zhorsila nalada, bola pomerne dost mrzuta.

    Dakujem velmi pekne za vasu odpoved
    S pozdravom
    Lubica

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľa vašich informácií sa nejedná o šiestu chorobu ale o iné ochorenie. Vrackanie a ridke stolice ako popisujete sú dôvodom pre čo najkoršiu návštevu u lekára. Pri rotavirobej infekcii bývajú aj teploty až horúčky, takže môže sa jednať o toto ochorenie.