Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Dojča a voda, príp. čajík

    , Autor: carli

    Dobrý deň, moja dcérka má 7 mesiacov. Zatiaľ ju stále kojím. Odmieta mi však pitie z fľašky, či je to voda alebo čajík. Len trošku ochutná, ale nevie z nej sať. Stačí jej iba moje materinské mlieko, alebo by mala vedieť piť aj z fľašky.

    Vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mala by mať hlavne už bezmliečne príkrmy so všetkými zložkami potravín, teda mäso, ovocie, zelenina a obilniny. Čajík nepotrebuje. Vo veľkých horúčavách môžete dať 4 až 5 čajl lyžičiek prevarenej ochladenej vody.