Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • steptococus pneumonie

    Dobry den,pani doktorka pred par tyzdnami som vam pisala ze nas 3 rocny syncek mal vyter z hrdielka pozitivny,znel streptococus pneumonie na 3kriziky,rovnako som pisala ze nasa pani doktorka sa royhodla nenasadit ATB,kedze syncek az na soplik bol vporiadku,CRP 8,mam vsak iste obavy a rada by som poynala vas nazor pretoze pani doktorka na ORL sa vyjadruje ze nenasadenim ATB riskujeme to ze to moye sadat na srdiecko a mozu vzniknut rozne ine komplikacie,syncek chodi do skolky az na staly soplik sme bez komplikacii,hrdielko ciste,kasel len pri stekajucich soplikoch,bez teploty,nosna mandla nieje zvacsena,ako by ste postupovali,mam trvat natom aby tie ATB boli nasadene?naozaj to moze sadat na srdiecko?velmi pekne dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak dieťa nejaví známky ochorenia / soplík je v tomto veku u skôlkára bežný, nie chorobný príznak/tak vaša pani doktorka postupuje veľmi správne, že antibiotika nepodáva. Str. pneumoniae vie síce spôsobiť rôzne komplikácie / a až vtedy je potrebné stav riešiť aj antibiotikami/ ale určite to nie je ten treptokok, ktorý by bol príčinou ochorenia, ktoré by ohrozovalo srdiečko. To je úplne iný streptokok!