Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • moc.cesty

    Dobry den mam 7 mesacne dieta a v moci sa jej nasli zvysene leukocyty je to zapal moc.mechura alebo ciet? Musia sa hned brat ATB?Alebo sa to moze skusit liecit este brusnicovymi dzusmi alebo niejakymi cajikmi? Z coho nam to vzniklo po kazdej stolici dieta umyvam a casto menim plienky ako mam postupovat aby sme sa toho zbavili?Mozte nam poradit niejaku liecbu aby sme hned nemuseli uzivat ATB? Dakujem velmi pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Infekcia močových ciest je u dieťaťa závažné ochorenie ale má svoje príznaky, laboratórne nálezy a priebeh. Diagnozu nie je možné spraviť z jedného vyšetreia / leukocyty v moči/. Ak sa však jedná o takúto infekciu, je liečba antibiotikami nevyhnutná, má byť správne cielená a dostatočne dlhá. Dôležité je potom dobrá hygiena, správna výživa, dostatok tekutín.
    Alternatívnou liečbou sa skutočná infekcia močových ciest vyliečiť nedá, hlavne nie u tak malého dieťatka.