Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • rektalna trubicka

    , Autor: misella

    mojmu 3mes.synovy v 4tyz.zistili,ze ma zvyseny tonus...,ze ma viac stiahnuty zadok nez normalne deti tak mu musim so stolicou pomahat rektalnou rurkou inak by to sam nezvladol. primar mi v nemocnici povedal ze sa to bude rurkou v podstate roztahovat a casom sa mu to upravy do normalu a bude kakat sam. je to strasne teraz lebo takto ho viac bolieva brusko a pri tlaceni velakrat vracia.reflux nema. len som sa chcela opytat ake mate skusenosti s tym,ako dlho priemerne trva nez sa to upravy. synovy sa podari tak raz za tyz.ze sa sam vykaka.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nepoznám dieťa, takže je ťažké sa vyjadriť k liečbe aj problému. Tieto problémy riešim po konzultácii s detským chirurgom, najlepšie takým, ktorý sa zaoberá problematikou okolo ritky a hrubého čreva. Takéto riešenie som ešte nevidela, skôr sme proti používnaiu rektálnej rúrky. Ale ako hovorím, nevidela som dieťa, neviem sa konkrétne vyjadriť.
    Faktom je, že kojené dieťa nemusí mať vôbec stolicu denne, niekedy / extrémne som videla až dní/ nemá stolicu niekoľko dní. Pokial nie je veľmi neplkojné, nemá bolesti bruška, nezvracia, odchádzajú mu vetry, dobre papá a priberá, nie je potrebné denné vyprázdňovanie riešiť.