Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 35tt

    , Autor: zuzka111

    dobry den,
    obraciam sa na vas, nakolko som tu nenasla poradnu gynekologa. som v 35tt a minuly tyzden na prehliadke zistili , ze babatku bije nepravidelne srdiecko (musim spomenut ze zijem v zahranici). tak ma teraz sleduju a bola som u viacerych doktorov a vsetci tvrdia ze je to normalne. som z toho strasne nervozna a velmi sa bojim o nase babatko, tak by som chcela vediet aj vas nazor. pohyby zatial citim tak ako pred tym, nic sa nezmenilo okrem tohto zistenia, na ultrazvuku tiez vsetko v poriadku, parametre su ake maju byt. ked som sa pytala preco to je, tak na to mi nevedel odpovedat nikto. v papieroch mam napisane ze odchylka 19%.
    dakujem za odpoved
    s pozdravom
    zuzka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem na túto otázku odpovedať. Frekvencia srdečnej činnosti aju bábätka v brušku je daná mnohými faktormi, je dobre, že sa dnes dá odhlaiť už pred pôrodom, aspon sa na to pri pôrode myslí a zabezpečí sa adekvátna pomoc. Na druhej strane si myslím, že frekvencia srdiečka je ovplyvňovaná aj vonkajšími faktormi, jedným z nich môže byť aj vaša výživa. Nepijete kávu skofeinom alebo iné kofeinové preparáty. Mali by ste ich z konzumu celkom vylúčiť. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo a všetko dobre skončilo.