Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Penbene a slnko

    Pekný deň, pani doktorka,
    chcela by som sa spýtať, dcérka 7 ročná berie Penbene. Mala zapálené hrdlo, horúčky mala malé cca 37,5 prvé dva dni, teraz už nemá žiadne. Preto by som ju rada zobrala trošku na vzduch ale rodina ma varuje, že nesmie ísť na slnko keď berie penicilin. Nikde v letáku som nič také nenašla. Môže jej ublížiť ak vyjdeme von okolo 16,00, dáme pokrývku hlavy a natriem ju silnejším faktorom?
    Ďakujem moc za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Penicilin a slnečné žiarenie nemajú nič spoločné, nehrozia žiadne vyrážky ani pľzgiere, to hrozí u úplne iných antibiotík!
    Na prechádzku môžete ísť 24 hodín po tom, čo už dieťa nemá teplotu. Ale dieťa sa nesmie unaviť a nemalo by prísť do styku s inými ľuďmi a deťmi, vyslovene zdravotná prechádzka. Po 16tej hodine nie je potrebné ničím natierať! teda na Slovensku, keď nie je pri vodnej ploche.