Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zmena farby stolice

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že moja dcéra bude mať 15.5. 4 mesiace. dojčila som ju 1 mesiac. Odvtedy jej dávam Suner. asi týžden sa jej zmenila stolica na tmavo zelenú.neprikrmujeme ešte ničím akurát som jej začala dávať feniklový čajík cca 2 týždne dozadu. neviem či aj to môže mať nejaký súvis. inak nemá žiadne ťažkosti, len jej inú pravdepodobne zúbky hore, len ešte ich nemá prerezané. môže to byť nejaký problém?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čajík nie je potrebné dávať. Aj on môže byť dôvodom zmeny farby stolice. Zelená stolica, pokial je dieťa zdravé, netepltuje, nie je to hnačka nie je žiaden chorobný príznak.