Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Koniec dojcenia

    , Autor: lukila

    Dobry den mam 22 mesacneho synceka ktoreho na poziadanie kojim vo dne aj v noci a za 3 tyzdne mam planovu operaciu takze budem v nemocnici tak 3-5 dni ak nenastanu komplikacie. Chcela by som poprosit o radu ci je to vhodny cas na ukoncenie dojcenia kedy snim bude otec a babka alebo ho mam odstavit ja este pred odchodom. Nechcem aby utrpel nejaku psychicku traumu.Je potrebne po odstaveni materske mlieko nahradit umelym alebo radsej davat pit vodu a caje...Velmi pekne dakujem za odpoved:D

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že je to práve dôvod na ukončenie dojčenia. Môžete ho menej prikladať už pred plánovanou operáciou. Ako náhradu materského mlieka odporúčam umelé mlieko formulu do troch rokov, potom je vhodné čerstvé konzumné mlieko. Niektoré deti však mlieko odmietajú, nie je dôvod ich do neho, samozrejme pri kvalitnej výžive, nútiť.