Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nechtík na nohe

    , Autor: verini

    Prosím Vás, dcéra má už dva roky, ale nechtík na malíčku na nožičkách, ma len také mini. Môže byť z toho problém? trošinku jej vyrastá, skôr ale len tak do výšky, snažím sa ho pristrihávať ako sa dá..má to také maličké od narodenia. mám vyhladať nejakého odborníka? môže mať z toho nejakého ťažkosti do budúcnosti? ak mi viete aj poradiť ako sa o to starať. predpokladám, že nebudem ale vedieť docieliť, aby nechtík povyrástol..ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to jednoducho taký druh nechtíka, býva to aj dedičné. Nie je to chorobný príznak, nie je potrebné žiadne vyšetrenie. pri starostlivosti o nechtík ho ostrihajte tak, ako sa dá, ale jeho vzhľad a rast je daný vrodene.