Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kozie mlieko a atopicky ekzem

    Dobry den,
    moja 2rocna dcera ma atopicky ekzem. Docitala som sa, ze je vhodne podavat kozie mlieko (samozrejme pasterizovane). Je vhodne ho podavat mojej dcere alebo radsej pokracovat v H.A. mliekach a vyskusat az po 3. roku? Dakujem za Vasu odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kozie mlieko môže byť taký istý alergén ako kravské mlieko / z ktorého sa úpravou detské mlieka, formuly, vyrábajú/. Ak jej robí dobre HA mlieko, nemá po ňom zhoršenie nálezu, tak by som mlieko nemenila. Upozorňujem však, že HA mlieko nie je určené na ličbu alergie na kravské mlieko, ale tú asi nemáte, lebo ani po HA mlieku by sa dieťa nemalo dobre. Na druhej strane ekzém nemusí byť vždy spôsobený alergiou na mlieko.