Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Maslova zaprazka

    , Autor: aknelaknel

    Dobry den pani doktorka, chcela by som sa spytat ohladom zavedenia lepku. Mam 6 a pol mesacnu dcerku a pytala som sa lekara ci mozem zahustit masovozeleninovy prikrm krupicou. Lekar mi vsak povedal, ze mam dat maslovu zaprazku. Citala som vase odpovede, a vsade udavate ze zaprazku nie, preto by som chcela vediet, preco podla vasho nazoru nie je zaprazka vhodna?

    Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Tento technologický postup nie je vhodný preto, že dochádza k chemickým zmenám v sacharidoch tvoriacich múku, čo nie je pre dieťa tohoto veku vhodné. Dieťa má dostať závarku z krupice alebo v tomto veku už aj obilninovú kašu.