Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vyčnievajúce rebierko u ďieťatka

    Dobry den pani doktorka,ja by som Vas chcela poprosit o radu.mame 11mesacneho synceka,narodeny sekciou v termine.prednedavnom som si u neho vsimla ze lave rebierko dost velmi vycnieva hlavne pri pretacani,pri dvihani na rukach je dost hmatatelne.boli sme s tym aj u ortopeda,urobil usg,povedal ze tak rastie rebierko.chodili sme aj na rehabilitacie,cvicili sme aj vojtovku.ale velmi sa to nezmenilo.troska je to upravene,myslim tym ze uz to nie je az take vyrazne,ale velmi by ma zaujimalo ci je to fyziologicke alebo ci to treba nejako riesit.ortoped napisal do spravy prominencia spodnych rebier skor vlavo.velmi pekne vam dakujem za skoru odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je dieťatko sledované, inak sa vyvíja správne, je to určitá odchylka od vývoja pozorovaného trebárs u iných detí ale nie je to príznak žiadneho ochorenia. Teda nie je potrebné nič riešiť, záver je presne taký ako napísal ortopéd. V tejto súvislosti len pripomínam dôsledné podávanie vitaminu D / vigantol/ dve kvapky denne, najmenej do konca 18teho mesiaca.