Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • chlór

    , Autor: laiva

    Dobry den,
    mam 4,5 rocneho syna. Obcas ho vezmeme na bazen. Na druhy den skoro rano vracia hlieny. Mne to pripada tak, akoby mu nieco podrazdilo sliznicu, zacne mu stekat hlien a potom rano vyvrati niekolkokrat obsah zaludka. Dalsie dni ma nadchu. Myslite ze by to mohla byt alergia na chlor alebo nejaku inu latku nachadzajucu sa vo vode v bazene? Ako to zistit?Alebo sa mam radsej vyhybat bazenom?
    Dakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to byť aj preto, že sa pri plávaní , hre a jašení v bazéne vody z neho aj napije. Alergia na chlór je málo pravdepodobná, skôr podráždenie chlorom ako takým. Ak sa po každej návšteve situácia opakuje, určite by som aspon na určitý čas tieto návštevy bazéna vynechala. Zjavne mu nerobia dobre.