Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • mliečna ryža

    Dobrý deň. mám 10 mesačného synčeka a kúpila som mu mliečnu ryžu - vhodná od uk.6.mesiaca - doma som si všimla, že obsahuje mlieko 3,5 % nepíšu aké. môžem ju synovi dať? je stále dojčený samozrejme papá aj príkrmy. chcela som mu obohatiť jedálniček. synček má 78 cm a 9,5 kg. Papá rád a takmer všetko čo mu ponúknem. zároveň sa Vás chcem opýtať, okedy môžem používať čerstvé mlieko (automat) do varenia. napríklad do polievky.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čerstvé mlieko do varenia po roku. Mliečnu ryžu, ktorú konkrétne popisujete nepoznám, určite by som sa v tomto veku priklonila k ryžovej kaši, mliečnej alebo bezmliečnej zarobenej do umelého mlieka. Prípravok ktorý popisujete určite obsahuje aj cukor, čo nie je vhodné. Táto ryža jedálníček nijako neobohacuje!!! Mlieko má a ryža sa dá dať aj do obedného príkrmu.