Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • jogurty

    , Autor: eljan

    dobry den,

    chcela by som sa spytat ako rozoznam ci su jogurty z pasterizovaneho alebo nepasterizovaneho mlieka, kedze skoro na ziadnom to nie je specifikovane. mozem sa spolahnut ze jogurty urcene pre deti su vyrobene z pasterizovaneho mlieka a teda su bezpecne?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem aké staré je dieťa. Do roka by mali byť určite z pasterizovaného mlieka, tak je to určite s jogurtmi špeciálne pre detskú výživu od nestlé, hami, hipp a podobne. V zásade si myslím, že v bežnej sieit potravín sú všetky z pasterizovaného mlieka.