Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odmietanie stravy

    Dobry den,
    tymto Vas prosim o pomoc s mojou 10 mesacnou dcerou, ktoru stale kojim. Ked som ju zacala prikrmovat spapala vsetko, zeleninu, maso a pod. Ked sa prerezavali prve zubky prestala mi prijimat stravu, len 2 druhy kase, vyziva alebo trochu jogurtu, inak nic len materske mlieko. Trapi ma to, uz mam 5 rocneho syna, ale s tymto som sa u neho nestretla. Dakujem za pomoc.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem presne ako dlho tento stav trvá. určite jej už len mliečna výživa nestačí / kaša, jogurt, všetko mlieko/. je potrebné , aby bezmliečnu porciu nedostávala pred spaním / kedy je unavená / ale radšej po vydatnom spánku. Treba podávať hoc len malé množstvo / pár lyžičiek / ale trpezlivo denne, v rovnakom čase. AK by sa stav neupravoval, je potrebné konzultovať lekára, či sa nejedná o chudokrvnosť.