Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 1 a pol rocny syncek

    , Autor: teada

    dobry den pani doktorka.chcem sa opytat, vsade sa pise, ze by deti mali papat 5x za den, vypit pol litra vody mimo jedla ale moje dieta je v tomto ine..chcem sa opytat cima dobry jedalnicek, aby som sa uistila ze nerobim nespravne preto.rano sa zobudi o 8.30 vypije 200-250 ml sunaru, hned potom este spapa roztek s maslom a medom alebo lupacku, nejake pecivo..o 11 tej mu robim ovocie, jablcko, kivi, banan pomaranc..dovtedy vsak vypije asi len 20 ml vody, nic neche..potom o12.30 ide spinkat, spinka len hodinku, co sa nahle zobudi a krici a dam mu teda okolo 14-15tej obed, polievku a druhe, masko s ryzou, al.zemiakmi..potom okolo 18 tej spapa jogurt aj s roztekom alebo keksikom a o 20 tej ma sunar 200-250 ml...zaspinkava asi hodinu..pocas dna horko tazko za takychto okolnosti sa mi podari donho dostat 200 ml v odicky alebo caju, jednoducho nechce.lked mal horucky vypil horko tazko 300 aj so striekackou, bolo to hrozne, vraj malo pije, lebo pol litra to nie je a tiez papava tym padom4x, nie 5...inak pribera , niemoc ale tak normalne..na druhy den rano ked vstaneme, vsak ma plienocku uplne precikanu, ba az on je mokry co tak cika..cez den ma tych 4-5 plienok..kolko by mal precikat plienok za den, aby som vedela ze dostatok tekutin?a tiez ma dobry jedalnicek?..
    este sa chcem opytat, byva nutna operacia hernie pupceka v takomto veku?ma ist aj na obriezku odrazu, kedze som mu pipik nestahovala, lebo mi to zakazovali ale ma ani nie rok a pol a ja za mesiac porodim druhe dietatko..chcem sa opytat ci je to nutne v tomto veku alebo aj po roku, neskor, ked uz druhe babatko bude vacsie .velmi pekne dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jedálníček má vzorový, vodičku mu ponúkajte, pretože dieťa si piť samo nevypýta, ale do pitia ho nenúťte. Ako vidím, ciká dosť, takže problém to, že menje vypije nie je. Obriezku ak je potrebné spraviť v žiadnom prípade neodkladajte ak pri cikaní balonkuje / do okolia predkožky sa dostáva moč/ alebo musí pri močení tlačiť. Operácia pupočnej hernie nie je nutná, pretože u detí nikdy nedochádza k zauzleniu tejto kýly.