Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • reflux a prikrmi

    Dobrý deň.
    mame synceka ktory ma prave ukonceny 4 mesiac a mame reflux, papame mliecko Nutrilon AR na predpis, chcela by som sa opytat kedy by bolo mozne ho zacat prikrmovat a scim zacat. Kvapkame mu stale do mliecka aj espumisan a teraz dostanem aj lieky na lebo ma malo zeleza ale nieje to tak velmi je to na hranici.
    Dakujem velmi pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    U umelo živených detí začínam s príkrmami po piatom mesiaci.
    u vás by som uvažovala nad príkrmami možno aj skôr vzhľadom na chudokrvnosť. Je to veľmi individuálne. Mala by o tom rozhodnúť vaša lekárka aj podľa závažnosti chudokrvnosti. chudokrvným deťom je potrebné čo najskôr zaviesť mäsovozelneinový príkrm.