Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • strava 8 mesacneho dietata

    , Autor: jay25

    Dobry den,
    chcela by som sa opytat ako by mal vyzerat jedalny listok 8 mes. dietata? Ranajky: kojenie, desiata: ovocie, obed: masovo-zel. prikrm (rozne), olovrant: kojenie, vecera: kasa, pred spanim: kojenie a v noci 2x kojenie (z toho 1x nadranom medzi 5-6h a to povazujem uz za ranajky). Obcas mu dam na ranajky, ked my ranajkujeme a robi "mnam mnam" chlebik, prip. rozok. POmaly by som chcela upustit od kojenia na olovrant, co by som mu mohla davat: jogurt? Alebo umele mlieko? Rada by som obmedzila kojenie, lebo som strasne schudla oproti povodnej vahe -6kg a necitim sa dobre (co sa vzhladu tyka inak som fit). Maly pribera az nadpriemerne, momentalne ma 9,5kg. Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po ôsmom mesiaci zaraďujem do výživy dvakrát týždenne žltok, pol žltka / z natvrdo uvareného vajca, do mäsosozeleninového príkrmu, mäso nevynechávame/, potom mliečnu kašu, najradšej urobenú krupicovú kašu do umelého mlieka, formuly, recept na www. detskalekarka.sk, po deviatom mesiaci jogurt, biely, s probiotikami. Inak je jedálníček veľmi dobrý.