Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zvysena unava

    dobry den,

    rada by som sa opytala na nas problem s 5 rocnym synom. Byva unaveny, stalo sa uz aj po fyzickej aktivite, ze ho az hlava bolela a zvracal. Alebo len zvracal. EEg bolo v poriadku. Krvny obraz zelezo na hrane, ale po podani infuzii sa zlepsil a liecba nebola doporucena. Aj ked mne sa zda bledy a ja sama trpim nedostatkom, tak mozno to aj zdedil. Citim proste, ze nieco nie je v poriadku, len neviem, ktorym smerom sa mam vydat. DAkujem za radu.
    F

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je potrebné znova konzultovať vašu lekárku, zveriť sa so svojimi obavami, je vhodné znova zopakovať krvný obraz a základné vyšetrenia, vyšetriť moč a krvný tlak. Vždy dôverujem matke a viem, že si svoje dieťa pozná a vidí zmenu na ňom. Tak to treba prebrať, či je to prechodé alebo to môže znamnať nejaký problém.