Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zapadanie hlavičky

    Prajem príjemný večer.Chcem sa opýtať na synčeka,ktorý má dnes presne 3 mesiace.Už z pôrodnice sme boli odoslaný na neurológiu z dôvodu,že synčekovi zapadala hlavička.Kázali nám ho polohovať hlavne na bruško,aby dvíhal hlavičku.To mu nerobilo a ani nerobí problém.Hlavičku teraz udrží aj dlhšie ako 5 minút.Bolo mu robené aj sono mozgu,a je bez nálezu.Aj na rukách drží hlavičku,len sem tam mu kolíše po bokoch.Ale celkom v pohode ju drží.Sem tam sa mu podarí hlavičku dvihnuť,ked leží na chrbátiku a ja ho jemne ťahám za rúčky,ale mám pocit že sa mu nechce.Nie že by to nevedel,lebo to dokáže,ale asi sa mu nechce.Ani neurologička nenašla nijaké odchýlky,všetko je ok,len potvrdila,že mu tá hlavička zapadá,ale nič špeciálne neodporúčila.Myslíte,že to môže byť nejaký vážny problém,alebo sa to môže ešte upraviť? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nepredpokladám žiaden vážny problém, hlavičku v tomto veku ešte deti od podložky nezdvíhajú, je potrebné im ju stále pridŕžať.