Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • moluscum

    Dobrý deň,

    u mojej trojročnej dcéry sa na vnútorných stehnách objavilo moluscum, odstránili jej to na kožnom oddelení, ale po nejakom čase sa to objavilo znova. Vraj je to vírusové. Ako sa to šíri? Ako by som mohla zabrániť, aby sa to objavilo znova? Mám nejako posilniť dcérke imunitu? Dcérka chodí do škôlky, z času na čas zájdeme s deťmi na plaváreň. U nikoho iného v rodine sa to neobjavilo. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to vírusové, niektoré deti, myslím, k tomu majú sklony. Šíri sa to aj v plavárni, aj uterákmi a podobne ale ako sama vidíte, niekto to dostane, niekto nie, zabrániť sa tomu nedá. Niekdy je liečba naozaj dlhdobá pri výskyte nových molúsk.