Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hematúria

    Dobrý deň

    chcel by som sa poradiť ohľadne problémov s dcérou. Už asi druhý rok sa trápime s hematúriou (krvou v moči), spojenou so zlými výsledkami krvi. Zlé výsledky v krvi predstavujú - napr. naposledy(tyzden dozadu) lystériu plus zvýšené akútne protilátky na mononukleózu.Opakuje sa to stále dookola - opäť nám dajú ATB, aby sa preliečili tie choroby, ktoré zistili z krvi a o pol roka, keď pojdeme na kontrolu, opäť bude mať krv v moči a zlé výsledky v krvi. Akoby jej telo stále bojovalo s nejakou infekciou. Pritom je navonok absolútne v poriadku a nebyť tých výsledkov, tak nechodíme ani k lekárovi. Doktorka tvrdí, že malá musela prekonať v minulosti mononukleózu a po nej sa telo a imunita spamatáva aj 2-3 roky, alebo navrhuje, aby sme ju nechali rok doma a nepúšťali do škôlky. Opatovne teda pojdeme aj na imunoalergologiu, aby ju skontrolovali. Len to trva uz velmi dlho a vzdy po zlych vysledkoch jej nasadia ATB aby jej vsetko preliecili .. a po case, aj ked vobec nie je chora, opat ma zle vysledky, krv v moci a alebo lysteriu, alebo nejakeho ...koka, ci zvysene chronicke alebo akutne protilatky na mononukleozu ... a opat dookola. Neviete poradit, co by to mohlo sposobovat ? Navonok dcere ozaj nic nie je, dokonca nebola ani velmi chora v zime.

    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    nenapísali ste aká stará je dcéra. Ale ajkeby som to vedela, neviem na vašu otázku odpovedať. Listeria sa bežne nevyšetruje, tak na to asi majú nejaký dôvod.