Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • soplíky a kašle

    Dobrý den chcela by som sa spýtať na váš názor.Moja dcéra od septembra začala chodiť do školky a každé 2 týždne sme choré a 2 týždne je v školke.Nezdá sa mi to normálne.Vždy máme soplíky potom kašel a bez horúčky stále do kola.Jeden dr. radil odobrať nos.mandle druhý vraví že si buduje imunitu a prejde to.Skúšali sme podporiť imunitu sirupmi s rakytníkom a hlivou ustricovou a bola 3 týždne v školke.Čakáme druhé bábo a ja som ju zo školky odhlásila.Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, kedy čakáte druhé bábo, ale ak "kariéra" v škôlke bude pokračovať tak, že dieťatko stále ochorie, považujem za veľmi správne, že ste nateraz škôlku zrušili. Opakovane vidíme, žee dieťatko donesie v takomto prípade ochorenie domov a ochorie aj novonarodený súrodenec.
    Možno bude stačiť vynechať kolektív na niekoľko týždňov a v epidemiologicky dobrej situácii v škôlek / málo chorých detí/ by ste mohli návštevu kolektívu znova zahájiť, povedzme len na kratšiu dobu, napríklad bez obedného spánku, len na dopoludnie.
    Chorobnosť po nástupe do kolektvu ako popisujete je bežná a neznamená žiadne celkové a chornické ochorenie dieťatka.