Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prosim o radu

    , Autor: miriama13

    Dobry den,pani doktorka stala sa mi taka vec,ze pocas spanku nasho synceka som uplne nahodne zistila akoby mal pauzu v dychani,bolo to cca 3 sekundy a potom akoby nic spinkal a pravidelne dychal dalej,velmi ma to vylakalo lebo doterz som nic take nezaregistrovala,syncek ma 3 rocky,od januara navstevuje MS,pred nastupom do skolky sme mavali 1 az 2krat sopliky pocas roka aj to len v zimnom obdobi.inak sme nic ine neprekonali ani neuzivali ATB,pri nastupe do skolky sa to zmenilo,odvtedy sme takmer stale doma,su to vzdy aspon doterz sopliky,tiez bez ATB,stretla som sa v okoli stym,ze sa to detom moze prihodit najma pocas snivania,ale ze to moze suvisiet aj so zvacsenou nosnou mandlou,vzdy ked mame sopliky a teraz je to velmi casto syncek dycha ustami,spanok ma vsak pokojny a chrapanie sa objavuje len pri soplikoch,naposledy ked sme mali sopliky trvali nam cez dva tyzdne,netiekli nam,nadali sa vyfukat ale bolo ich tam stale pocut,boli sme doma 6 tyzdnov a po troch dnoch v skolke mame opat soplik,mesiac a pol uzivame imunoglukan a pri objaveni infekcie davku zdvojnasobujeme,bojim sa hlavne tej akoby pauzy v dychani,prosim vas pani doktorka stretli ste sa stym uz aj u svojich malych pacientov?aky postup by ste doporucili a hlavne co moze byt pricinou?manzel ani ja niesme alergici a ani u synceka sa doteraz nepreukazala ziadna alergia,velmi pekne dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku už apnoické pauzy, ktoré by boli príčinou náhleho úmrtia dieťatka nehrozia, neobávajte sa. Ani si nemyslím, že to sú u vášho synčeka apnoické pauzy, proste sa nadýchne s väčším časovým odstupom.
    príčinou ťažkostí, ktoré popisujete môže byť naozaj zväčšená nosná mandľa. Určite odporúčam, keď bude úplne zdravý, bez infekcie dýchacích ciest vyšetrenie u odborníka, otorhinolaryngologa.