Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Afty

    Dobrý deň prajem.
    Mám 21-mesačného syna a dostal aftóznu stomatitídu, ľudovo slintavku. Na internete som našla, že sa dieťaťu nesmú podávať antibiotiká. Náš pediater mu mu ale predpísal Suprax, 3,5ml/12hod. Tiež Nurofen, ale to preto, lebo sme mali vysoké teploty, ktoré už ale ustúpili. v lekárni mi tiež poradili sprej do úst Sorex. Prosím vás, je ten suprax v poriadku? Všade sa píše, že nie antibiotiká. A tiež sa chcem opýtať, či je možné, že sa môže nakaziť aj mladší syn (11 mesiacov). Snažím sa ich strániť trošku od seba, ale keďže obaja ešte majú cumlíky, je to priam nemožné, i ked ten starší momentálne cumlík odmieta. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ochorenie je spôsobené vírusom, takže mladšie dieťa sa môženakaziť.
    Spraye všeobecne u malých detí nepoužívam, uvedený ani nepoznám. Stačí bohate cebion multi nakapať do pusinky 2 až 3 x denen, hlavne na afty 4 kvapky. Je tam vitamin A a E a lieči sliznicu. O Supraxe sa nevyjadrujem, lekár na to asi mal dôvod.