Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • davkovanie UM

    Dobry den, chcem sa opytat, ci je postacujuce, aby 3,5 mesacne babo vypilo od 90 do 120 ml 5-6 krat za den. Niekedy sa dokonca stane, ze pri vypiti 120 ml umeleho mlieka dost odgrcne. Nechcem ju zbytocne prekrmovat, jej vaha je zatial asi vzorova - 5580g. Rozmyslala som, ci jej druh umeleho mlieka, ktory kupujeme este chuti, ci by sme nemali "presedlat" na nieco ine. Dakujem Vam za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je vhodné meniť druh mlieka. Dieťa si vypité množstvo mlieka určuje samo. pokial dobre priberá, má dosť mokrých plienok, správne sa vyvíja, nie je potrebné riešiť množstvo vypitého mlieka. už vôbec nie riešiť v tomto veku nejaké diétne opatrenia!!!!!!Má vypiť 120 až 150 ml mlieka na kg. hmotnosti denne. je to však len orientačná hodnota.