Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • mliecko v noci & hmotnost

    , Autor: moonixi

    Dobry den Pani doktorka,
    Chcela by som sa s Vami poradit. Moj 9mes syncek sa v noci este stale budi na mliecko tzn. ze dokopy za den dostane UM 3x po 230ml (v noci, rano a vecer). Uz teraz ma cez 10kg a obavam sa ci mu nedavam vela jedla. S papanim problem nema, vzdy zje vsetko co mam prenho pripravene a urcite by zjedol aj viacej sudiac zjeho reakcii. Na desiatu dostava rozne ovocie (struhane jablcko, banan, marhulu) bud s piskotami, rozkom/chlebikom alebo ovsenymi vlockami. Velkost porcie je vzdy okolo 200ml. Na obed mu davam klasicke masovo zeleninove kasicky tiez cca 200ml. Na olovrant biely jogurt s ovocim alebo natural ryzou. Plus uz tie spominane mliecka 3x denne.
    Narodil sa vacsi, mal 4350g, ale aj tak ma niekedy napadne ci ta jeho vaha nie je prilis velka resp. ci to nie je sposobene mnozstvom jedla. Aky mate vy nazor? Dostava vela papat alebo to je v poriadku?
    Za odpoved vopred dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Až na dve výhrady je to v poriadku. Vzhľadom na hmotnosť pri narodení je aj hmotnosť v poriadku.
    Dopoludnia mu môžete dávať len ovocie, nie je potrebné doplňovať chlebíkom ani piškotami / v zásade celovaječné piškoty by ešte ani nemal papať/.
    Natural ryžu v tomto veku neodporúčam.