Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pomoc

    Dobrý deň,
    Chcela by som sa Vás opýtať čo mám robiť- moja dcérka má 6 týždnov. Mala som málo mlieka tak som ju od 4 týždňa prikrmovala Nutrilonom HA(manžel ma psoriázu). Mlieko mi minulý týždeň úplne odišlo- bola som chorá brala som paralen a jeden sáčok ERDOMEDU-pri ktorom je napísané že pre používanie počas dojčenia musia byť závažné dôvody no keďže som nekojila lebo som nemala mlieko tak som si dala jeden sáčok. Teraz po týždni sa mi mlieko vrátilo tak sa chcem opýtať či môžem kojiť? a či nebude vadiť že som brala ERDOMED? Dnes pri odsávaní som mala 60 ml mlieka za celý deň. A ešte by som sa chcela opýtať ako zvýšiť to množstvo mlieka keďže dcérka už pije 120 ml každé 3hodinky?
    Ďakujem Vám za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Týždeň po Erdomede môžete kojiť bez problémov. Laktáciu môžete skúsiť zvýšiť tým, že si upravíte životosprávu - pestrá strava, dostatok tekutín, oddychu a spánku. V lekárni existujú prípravky na podporu laktácie. A samozrejme najlepším stimulom pre laktáciu je časté prikladanie bábätka na prsník, lebo sanie stimuluje tvorbu mlieka