Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • drazdive dieta

    dobry den.chcela by som sa opytat ci je pre mojho 3-mesacneho syna vhodna satka na nosenie,ked je podla pani neurologicky "drazdive dieta".cely je stuhnuty,ohyba sa dozadu,casto pri krmeni place.podotykam ze je krmeny umelym mliekom.v tehotenstve som mala vysoky tlak a maly ma zvacsenu jednu mozgovu komorku.ked lezi na brusku tak ho stale taha do lavej strany.citala som na internete o drazdivych detickach a vrelo tam odporucali satky na nosenie deti,ze vraj to pomaha dietatu sa uvolnit.tak som chcela vediet vas nazor.za skoru odpoved vam vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Šatka na nosenie je na krátkodobé nosenie vhodná pre dráždivé dieťa, ale skôr v zmysle nervóznych detí. Nie pre dieťa s neurologickými príznakmi ako ich popisujete Vy. Po vyšetrení u neurologičky Vám nebolo odporučené nejaké cvičenie či rehabilitácia? Ak je Váš synček stuhnutejší, ťahá sa do ľavej strany, do opistotonu bola by vhodnejšia rehabilitácia a cvičenie.