Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • trhlinky na konečníku

    Dobrý deň pani doktorka, chcela by som Vás poprosiť o radu, mám 8 -ročnú dcéru, v júni bola liečená Augmentinom, niekoľko dní po doužívaní ATB sa jej objavili trhlinky na vonkajších genitáliách a následne vaginálna infekcia - bola preliečená týždeň lokálne macmirorom, trhlinky sa opäť zopakovali hlavne na konečníku- následne sme dávali Infadolan, teraz mesiac natierame hrádzu a okolie konečníka 2 x denne Batrafenom. Zas sa jej vrátila vaginálna infekcia + má kožu v oblasti konečníka a hrádze začervenanú. Stolica na parazity bola negatívna, taktiež aj zlep. Niekoľkokrát som jej v okolí konečníka v poslednej dobe našla aj mimo stolice (aj keď nejedla mak) čierne útvary veľkosti makového zrnka. Vopred ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je potrebné nechať vyšetriť stolicu na parazity u dobrého parazitologa, niekedy sa prikloníme aj k tomu, že parazity liečime" naslepo". Tie malé útvary ale neboli parazity, pravdepoddobne to bolo niečo z jedla, napríklad aj po banáne to býva.
    Problém s vaginálnou infekciou aj rhlinkou konečníka je potrebné riešiť s detským gynekologom ev. detským chirurgom.