Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • proteus a dojčenie

    Dobrý deň prajem. Rada by som Vás poprosila o radu.
    Mám 10-týždňovú dcérku a pred týždňom som objavila v stolici vlásočnice krvi.
    Boli sme u pediatra, robili výter z konečníka a výsledky ukázali na baktériu proteus.
    Pediatrička nám nič nepredpísala. Antibiotiká na proteus sú veľmi toxické, tak ich nechce nasadiť - čo samozrejme oceňujem. Ale ako sa dá liečiť tá baktéria? Stane sa, že deň - dva vlásočnice krvi nemá. Ale potom sa opäť objaví. Je to z mojej stravy? Dcérka je plne dojčená. Len nám predpísala UM Nutrilon Alergic Care. Mliečko si mám odsávať, vyskúšať UM a potom opäť materské mlieko. Obávam sa, že dcérka už potom nenabehne na materské mlieko. Je ten postup správny?
    Viete nám poradiť? Ďakujem za odpoveď a pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Proteus s tým pravdepodobne nemá nič spoločné a určite nie je potrebné ho liečiť!!!!!!!!Jedná sa pravdepodobne na alergiu na bielkovinu kravského mlieka, ktoré konzumujete vy, takže v určitom zmysle prenesenú alergiu . Ja to na začiatku riešim tak, že matke vysadím všetko čo obsahuje kravské mlieko, a samozrejme aj mlieko a mliečne výrobky. Ale tá diéta má byť taká prísna, že ani keksy, s mliekom nie je možné jesť! Po pár dňoch problém s vlásočnicami krvi v stolici zväčša ustúpi.