Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • spanok na brusku

    Dobry den,
    chcela by som sa opytat na vas nazor na spanie na brusku a riziko s tym spojene. Mam tretie dieta, ma sedem mesiacov a oblubuje spanok na brusku. Doteraz som ho ukladala (aj starsie deti) vylucne na chrbatik, no teraz sa sam pretoci a zaspi na brusku, co ma troska znepokojuje a v noci ho stale otacam (od cca polnoci spi pri mne). Bud ho to rozrusi a zacne plakat, alebo sa po chvili aj tak obrati spät na brusko. Predpokladam, ze v tomto veku to je v poriadku, no aj tak nemozem pokojne spavat, lebo si nie som ista, ci sme uz za tou pomyselnou rizikovou hranicou.Maly je velmi temperamentne, silne, zvedave babetko, v noci sa budi kazde dve hodiny na dojcenie (cize ziadny pokojny medvedik), zaspava s cumlikom, postel je siroka a bez vankusov. Musim sa obavat?
    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak spí s cumlíkom ste pokojná rodina, nefajčí sa v domácnosti, nepredpokladám, že ak sa sám uloží na bruško, hrozil by nejaký problém. jeden však nikdy nevie. Ak chcete pokojne spávať, skúste si cez buona note požičať podložku nany, ktorá siganlizuje apnoické pauzy, teda hrozbu udusenia.