Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 5 mescne dietatko aj 10 dni......

    Pekny vecer.Zaujimalo by ma par odpovedi na moje otazky .Preto Vas prosim pani doktorka o ich zodpovedanie.
    1.Dokedy treba dietatku vytierat ustocka po mliecku,robim tak kazdy vecer.
    2.Davam mu na vecer kasu od nestle,ryzovo.kukuricnu.Mozem kase striedat,napr.od inych znaciek,alebo ostat len pri jednej?
    3.Malemu davam aj hovadzie masko,je to v poriadku?
    4.Malu ma pod pravym ockam 2 male bodky,ako ked su potnicky pod pazuskami a pod.Vobec mu to nemizne.Co mu na to dat,aby sa to stratilo?
    5.Maleho kupem kazdy druhy den,je to v poriadku?
    6.Ovocie mu mam prevarat,alebo davat cerstve?lebo ak ho neprevarim,kaka mi z neho.
    7.Je na UM.V poslednej dobe ma suchu dolnu peru.Mam mupodavat viacej mliecka,alebo?
    Dakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak má zuby, tak stále, inak nie je potrebné vytierať.
    Kaše je možné striedať ale podľa možnosti hľadajte kaše bez príchutí.
    Ak je kvalitné, tak áno, obsahuje viac železa.
    Ak mu tonerobí ťažkosti tak nič, len sledovať, kedy to zmizne.
    Ja odporúčam denne, ale nevadí ani ob deń
    Ak je to tak ako uvádzate, ešte ho poduste, po niekolkých týždńoch skúste znova surové, ale len plody, ktoré sa vyskytujú u nás a nemajú červenú dužinu.
    Ak dostatočne ciká, tak to neriešte, ak budú tropické horúčavy, podajte cca 50 ml prevarenej ochladenej vody, jeden až dva krát denne.